tubeaudio

-Dobry sprzęt dźwiękowy-

Kino domowe czy soundbar – co wybrać?

2 min read

Oglądanie filmów w domu może dawać sporą frajdą i być naprawdę ciekawym doświadczeniem w wymiarze audio. Oczywiście trzeba sobie jeszcze zadać pytanie, w jaki sposób chcemy uzyskać taki efekt. Dostępny sprzęt jest naprawdę różnorodny i otwiera przed nami niemało perspektyw. Ludzie liczą na to, że inwestując relatywnie niewielkie pieniądze będą mogli cieszyć się naprawdę świetnymi rezultatami. Często nie chcą także, aby wybrane przez nich rozwiązanie zajmowało sporo miejsca. To bardzo istotna kwestia, zwłaszcza gdy w grę wchodzą mniejsze pomieszczenia. Pełen zestaw kina domowego może w takich miejscach nie stanowić optymalnego rozwiązania.

Konsumenci decydujący się na zestaw kina domowego z reguły chcą, aby prezentował on sensowny stosunek jakości do ceny. Ci, którzy mają do tematu bardziej audiofilskie podejście zawsze postawią na sprzęt renomowanej marki. Taki, w przypadku którego nie trzeba martwić się o kwestie jakościowe. Czasami zostawiają one sporo do życzenia, gdy klient zaopatrzy się w budżetowy zestaw z marketowej promocji. Nawet w przypadku sprzętu z tej półki zdarzają się pozytywne zaskoczenia, ale nadal stanowią one swego rodzaju ewenement. Dlatego lepiej podejść do tematu nieco ambitniej i na przykład skompletować wszystko indywidualnie. Soundbar – świetna alternatywa dla zestawów kina domowego! Odpowiedni tuner kina domowego i dobrane pod jego kątem głośniki.

Ich ilość zależy od tego, jaki standard chcemy sobie zapewnić. Może to być klasyczne i wciąż najbardziej powszechne 5.1, ale też nieco bardziej zaawansowane 7.1 lub 9.1. Opcji jest sporo. Więcej głośników to wyższe koszty, ale również więcej miejsca, które zajmie nasz komplet.

Czy jest jakaś alternatywa? Oczywiście, że tak! Jest nią soundbar, a więc zaawansowany głośnik w postaci jednego elementu. Można ustawić go przy telewizorze lub zamocować na nim. Soundbarów na rynku jest coraz więcej. Posiadają one rozmaite dodatkowe funkcje, różnią się mocą muzyczną oraz parametrami. Część z nich obsługuje standardy dźwięku przestrzennego i dzięki swojej konstrukcji są w stanie jeszcze skuteczniej zastępować rozbudowane systemy kina domowego. Ogromnym plusem jest to, że nabywca otrzymuje w swoje ręce urządzenie w zwartej postaci. Nie ma mowy o kilku elementach.

To oszczędność miejsca. Stąd soundbar jest ciekawym rozwiązaniem na przykład dla lokatorów kawalerek lub po prostu dla minimalistów. Tych wśród nas nie brakuje, a solidny model naprawdę doskonale zaspokoi nawet audiofilskie potrzeby.