tubeaudio

-Dobry sprzęt dźwiękowy-

5 zalet bezprzewodowych zestawów audio

2 min read

Potrzeba słuchania świetnej muzyki jest żywa. Ludzie zawsze znajdą na to sposób. Obecnie najprostszym i chyba najbardziej popularnym rozwiązaniem jest korzystanie z potencjału oferowanego przez. telefony. Zwykły smartfon może stać się naszym małym muzycznym centrum. Spisze się świetnie jako odtwarzacz plików, może być także źródłem muzyki z internetu. Serwisy streamingowe, jak Spotify czy bardziej audiofilski Tidal, zyskują coraz większe uznanie. Korzysta z nich także coraz więcej Polaków. Smartfon może być punktem wyjścia w bardzo różnych muzycznych poszukiwaniach.

Łączy się z internetem, pobierając z niego treści bliskie sercu niejednego melomana. Jednakże dostępne są także bezprzewodowe zestawy audio. Mogą one posiadać na przykład głośniki łączące się z przedwzmacniaczem za pomocą sygnału radiowego. To ciekawa opcja, aczkolwiek głośniki takie wymagają regularnego ładowania (posiadają bowiem wbudowane akumulatory). Innym rozwiązaniem są zestawy, które są w stanie nawiązywać połączenia bezprzewodowe z innymi urządzeniami. W praktyce wykorzystywany jest do tego protokół Bluetooth. Z taką wieżą hi-fi można sparować nasz smartfon i strumieniować muzykę z niego do systemu audio. Smartfon sercem systemu audio – dziś to w pełni realne Pięć kluczowych zalet tego rodzaju zestawów to: łączność bezprzewodowa, elastyczność, możliwość czerpania muzyki z różnych źródeł, szeroka dostępność i coraz niższa cena. Niektóre tego typu konfiguracje potrafią zaskakiwać niską ceną.

Oczywiście mowa tu o sprzęcie relatywnie ekonomicznym, którego techniczne osiągi z pewnością nie okażą się imponujące. W wielu sytuacjach taka opcja jest jednak w pełni wystarczającą. Jeśli ktoś chce mieć u siebie zestaw bardziej zaawansowany, bez problemu znajdzie modele marek „audiofilskich”. Koszt będzie odpowiednio wyższy, ale za to jakość brzmienia zdecydowanie na tym zyska. Segment takich wariantów jest dziś coraz bardziej popularny. Mając smartfon lub tablet, można kierować ulubioną muzykę do bardziej rozbudowanego systemu audio. Nie zawsze jednak jest to konieczne. Można bowiem zdecydować się na nieco inny wariant. Doskonałym przykładem w tym kontekście jest bezprzewodowy głośnik Bluetooth, który także bez trudu sparujemy ze smartfonem.

W tym momencie może się on świetnie sprawdzić w charakterze w pełni mobilnego zestawu muzycznego. Naturalnie jeśli chcemy mieć więcej możliwości, powinniśmy zdecydować się na wieżę, która oferuje szereg dodatkowych opcji.